Łysienie
LECZENIE WYPADANIA WŁOSÓW
NOWOŚĆ!!
MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z UŻYCIEM LEKU ANTYANDROGENOWEGO NOWEJ GENERACJI
Nowa metoda leczenia łysienia androgenowego, polegająca na miejscowym aplikowaniu na skórę inhibitora 5-alfa reduktazy testosteronu nowej generacji. Terapia pozwala na skuteczne zahamowanie łysienia oraz zagęszczenie włosów. Może być stosowana zarówno u mężczyzn jak i kobiet z łysieniem androgenowym. Stosowanie tego leku jest pozarejestracyjne (off-label). Liczne badania kliniczne wykazały jego skuteczność. W niektórych przypadkach leczenie mikroiniekcjami leku antyandrogenowego jest skuteczniejsze i wymaga mniejszej liczby sesji niż osocze bogatopłytkowe.
PRZEBIEG ZABIEGU:
Zabieg polega na podaniu inhibitora 5-alfa reduktazy testosteronu za pomocą mikroiniekcji bezpośrednio na skórę głowy, w obszar łysienia, dzięki czemu lek osiąga większe stężenie w mieszku włosowym i wywiera bezpośrednie działanie: blokuje hormony androgenowe, które powodują, że włosy stają się cieńsze i krótsze, a z czasem wypadają. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym skóry głowy, dzięki czemu jest techniką praktycznie bezbolesną. Cała procedura trwa około 20-30 minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta. Nie pozostawia widocznych śladów, a po zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do normalnych zajęć. Włosy można myć tego samego dnia lub następnego. Nie zaleca się stosowania innych preparatów miejscowych 24 godziny po zabiegu. Po zabiegu skóra głowy może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Po ustąpieniu działania znieczulenia miejscowego pacjent może odczuwać lekki dyskomfort lub ból, który można opanować doustnymi lekami przeciwbólowymi. Mogą pojawić się lekkie zasinienia w miejscu wkłucia.
PRZECIWWSKAZANIA:
- kobiety w ciąży i karmiące,
- dzieci i nieletni poniżej 18 r. ż.,
- uczulenie na którykolwiek ze składników,
- zmiany skórne,
- choroby skóry,
- infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami,
- przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
- terapia sterydowa,
- choroby autoimmunologiczne,
- niewyrównana cukrzyca
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych
Czas zabiegu: 30 min
Ilość powtórzeń : 4 sesje ( co 3 mce)
Okres utrzymywania się efektu: 12-24 miesięcy
Sposób działania: zabieg iniekcyjny
Terapia peptydowa DR.Cyj Hair Filer
Terapia peptydowa to nowoczesny sposób na wypadanie włosów oraz ich zagęszczenie. Polecany zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wysoka skuteczność zabiegu wiąże się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań: rewolucyjnej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego oraz specjalnie opracowanej, opatentowanej technologii Sustained Release Technology. DR.CYJ Hair Filler daje widoczne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Docenili go lekarze dermatolodzy, przyznając dwukrotnie nagrodę “Perła Dermatologii Estetycznej 2017”oraz“Perła Dermatologii Estetycznej 2019”
ZABIEG PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB, KTÓRE CHCĄ ZATRZYMAĆ:
- wypadanie włosów,
- przyspieszyć ich odrost,
- pogrubić i zagęścić włosy.
Unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy a także odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych - minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.
PRZEBIEG ZABIEGU:
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.
Zabieg z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Hiller polega na wykonaniu serii nakłuć w skórę głowy w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Lekarz podaje niewielką ilość preparatu, dzięki czemu nie jest tak odczuwalny dla skóry głowy.
Cały zabieg trwa ok. 30 min. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.
Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach
PRZECIWWSKAZANIA
- kobiety w ciąży i karmiące,
- dzieci i nieletni poniżej 18 r. ż.,
- uczulenie na którykolwiek ze składników,
- zmiany skórne,
- choroby skóry,
- infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami,
- przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
- terapia sterydowa,
- choroby autoimmunologiczne,
- niewyrównana cukrzyca,
- choroby reumatyczne
- powtarzające się anginy i zapalenie wsierdzia.
Czas zabiegu: 30 min
Ilość powtórzeń : 4 sesje
Okres utrzymywania się efektu: 12 miesięcy
Sposób działania: zabieg iniekcyjny
Mezoterapia igłowa
WSKAZANIA DO MEZOTERAPII SKÓRY GŁOWY, SPOWODOWANE:
- Nieprawidłowym odżywianiem się
- Słabym krążeniem
- Zmianami hormonalnymi
- Ciążą i laktacją
- Nadmiernym promieniowaniem słonecznym
- Nadmiernym stresem
- Łysienie typu męskiego
- Łysienie plackowate
- Łysienie rozlane
1. Osocze bogatopłytkowe ( PRP):
Najbardziej naturalny zabieg w medycynie estetycznej o naukowo potwierdzonej skuteczności który otrzymujemy w wyniku odwirowania i wyizolowania z krwi pacjenta. Do przygotowania PRP służy jednorazowy zestaw do izolacji płytek krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.
PRZEBIEG ZABIEGU:
Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
- Etap I - pobranie krwi - Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.
- Etap II - otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego - Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
- Etap III - podanie koncentratu bogatopłytkowego - Osocze bogatopłytkowe podaje się w postaci iniekcji wykonywanej strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii w cały obszar skóry owłosionej głowy. Ślady pozabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od 6–72 godzin.
ZALECENIA POZABIEGOWE:
- stosowanie zaleconych preparatów do pielęgnacji skóry głowy;
- pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny;
- ograniczyć używki;
- stosować się do zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg.
PRZECIWWSKAZANIA:
- Ciąża i karmienie piersią
- Czas menstruacji
- Choroby nowotworowe
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- Cukrzyca
- Alergia
- Stany zapalne skóry, infekcje skórne
SKUTKI UBOCZNE:
- Skóra głowy może być zaczerwieniona i obrzęknięta
- Czasem pojawiają się drobne zasinienia
- Dolegliwości ustępują po kilku dniach od zabiegu
Czas zabiegu: 30 - 60 min
Ilość powtórzeń : 4
Okres utrzymywania się efektu: 12 miesięcy
Sposób działania: zabieg iniekcyjny
2. FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
Specjalna trójwymiarowa struktura fibryny bogatopłytkowej stymuluje płytki krwi do dłuższego uwalniania przez nie czynników wzrostu, cytokin oraz pomaga w odpowiedniej stymulacji mezenchymalnych komórek macierzystych. Takie działanie przekłada się bezpośrednio na lepszy efekt zabiegu.
Warto zaznaczyć, że zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej podobnie, jak jak w przypadku osocza bogatopłytkowego, to zabieg autologiczny – z wykorzystaniem preparatu powstałego na bazie krwi pacjenta, a więc bez ryzyka uczuleń, dający naturalne natychmiastowe efekty odbudowy i regeneracji skóry.
WPŁYW FIBRYNY BOGATOPŁYTKOWEJ NA WŁOSY:
- hamuje nadmierne wypadanie włosów
- pobudza włosy do wzrostu
- zwiększa gęstość włosów
- poprawia kondycje włosów
- przyspiesza wzrost włosów
PRZEBIEG ZABIEGU
W dniu zabiegu wskazane jest odpowiednie nawodnienie organizmu tj. wypicie min. 1,5 l wody
Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
- Etap I - pobranie krwi - Pacjent zgłaszający się w celu leczenia fibryną bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.
- Etap II - otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego - Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze. Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
- Etap III - podanie koncentratu bogatopłytkowego - Fibryne bogatopłytkową podaje się w postaci iniekcji wykonywanej strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii w cały obszar skóry owłosionej głowy. Ślady pozabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od 6–72 godzin.
ZALECENIA POZABIEGOWE:
- stosowanie zaleconych preparatów do pielęgnacji skóry głowy;
- pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny;
- ograniczyć używki;
- stosować się do zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg.
PRZECIWWSKAZANIA
- zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ,
- choroby krwi,
- choroby nowotworowe (w tym białaczki, szpiczaki),
- ciąża i laktacja,
- leczenie antykoagulantami,
- schorzenia wątroby,
- choroby autoimmunologiczne.
Czas zabiegu: 30 -60min
Ilość powtórzeń : 2-3
Okres utrzymywania się efektu: 18-24 miesiące
Sposób działania: zabieg iniekcyjny
Dermapen
Mezoterapia mikroigłowa, wykonywana urządzeniem Dermapen, to zabieg polegający na stymulacji skóry na całym ciele, również skórze głowy za pomocą kilkunastu mikroigiełek. Mikrouszkodzenia skóry pobudzają ją do syntezy nowych włókien kolagenowych i elastyny. W tym zabiegu wykorzystujemy naturalną zdolność organizmu do fizjologicznej naprawy skóry. Głębokość perforacji jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, co pozwala na pełną kontrolę przeprowadzanego zabiegu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu do głębokich warstw skóry możemy wtłoczyć witaminowe koktajle lub osocze bogatopłytkowe. Natomiast już samo nakłuwanie sprawia, że znacznie poprawia się mikrokrążenie, co jest niezwykle korzystne w leczeniu wypadających włosów.
Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze, mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów. Wypadanie włosów stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.
Na efekt należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów. Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych.
W zależności od przyczyny łysienia, może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów lub wykonywania pojedynczych zabiegów podtrzymujących co kilka miesięcy.
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem skóra pacjenta jest pokrywana kremem z substancją o działaniu znieczulającym oraz dokładnie dezynfekowana.
Następnie lekarz rozprowadza substancję, która ma być wtłoczona (kwas hialuronowy, witaminy, peptydy osocze bogatopłytkowe) oraz przystępuje do nakłuwania.
Zabieg trwa około 30-60 minut. W trakcie zabiegu może pojawić się zaczerwienienie oraz miejscowe delikatne krwawienie.
Pacjent bezpośrednio po zabiegu może odczuwać ciepło oraz pieczenie skóry, a po około 4 dniach może dojść do delikatnego złuszczania skóry.
PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża i karmienie piersią,
- infekcje,
- choroby autoimmunologiczne,
- zaburzenia krzepnięcia,
- skłonność do bliznowaceń,
- nadwrażliwość na preparaty używane w mezoterapii,
- stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna),
- choroby nowotworowe,
- czynna opryszczka,
- zmiany ropne na skórze
Czas zabiegu: 30 -60min
Ilość powtórzeń : 3-6
Znieczulenie: miejscowe
Okres utrzymywania się efektu: 12 miesięcy
Sposób działania: zabieg iniekcyjny